O škole

S.M.A.R.T. je moderní jazyková škola, která v Čáslavi nabízí již desátým rokem jazykové kurzy angličtiny. S myšlenkou otevřít jazykovou školu právě v Čáslavi a nabídnout tak opravdu kvalitní kurzy angličtiny, jsem si pohrávala již dlouho. Přání a neustálé dotazy a prosby mých studentů, přátel a známých, kdy už se konečně rozhodnu, mne přiměly k tomu svůj sen opravdu zrealizovat.

Ráda bych využila své dlouholeté zkušenosti s výukou kurzů různých typů a úrovní a vedením metodických TEFL kurzů pro rodilé mluvčí anglického jazyka v renomované jazykové škole a nabídla Vám kvalitní kurzy angličtiny, které Vás budou bavit. Také bych byla moc ráda, kdyby se mi podařilo rozšířit řady mých spokojených a úspěšných studentů, kteří dosáhli ve studiu angličtiny svého cíle.

Trénování paměti, nové trendy ve vzdělávání, moderní technologie ve vzdělávání, to jsou věci, které mě zajímají a kterým se v současné době vedle výuky angličtiny věnuji.

Znalost cizího jazyka je zcela jistě v současnosti nezbytnou součástí života. Je určitě spousta věcí, o kterých víme, že jsou důležité, ale ne vždy si stačí o nich jen číst a přemýšlet. Je mnohem lepší a efektivnější si je vyzkoušet. Jelikož ale vím, že ne každý se hned rozhodne pro studium angličtiny s námi, rozhodla jsem se Vám alespoň krátce nastínit základní myšlenky naší školy.

Máme společně s mými přáteli v plánu působit nejen jako jazyková škola se specializací na výuku angličtiny, ale i jako vzdělávací centrum. Proto podtext v názvu … nejen jazyková škola. Máme spoustu plánů a nápadů na workshopy, přednášky a semináře, které se postupně bude dozvídat z našich webových stránek.

Podle mého názoru je určitě velice důležité vědět, proč se chceme cizí jazyk učit a co je naším cílem. Pokud tohle víme, je učení snazší. Cílem může být cokoli. Chceme se domluvit na dovolené, konečně si bez problémů popovídat se svým nadřízeným, známým, být přijati na VŠ nebo úspěšně složit maturitní zkoušku z angličtiny.

Jako rodiče možná chcete své děti nadchnout pro učení se cizímu jazyku a zároveň jim už teď pomoci s tím, aby byli v budoucnu ve svém životě schopni uspět a aby pochopily, že i učení může být zábavou a že může být fajn strávit nějaký čas s kamarády, hrát si a smát se a přitom se i něco naučit a zjistit, že i angličtina může být tím nejoblíbenějším kroužkem.

Pokud chcete mít jako rodiče jistotu, že kurz přinese určité výsledky a zároveň bude pro dítě zábavou, je třeba brát při výběru kurzu ohled na několik základních kritérií. Jsou to například metody, které jsou při výuce používány, učitel s výbornou znalostí jazyka a osobnostními předpoklady pro výuku. Měl by to být člověk, který umí s dětmi pracovat, motivovat je, být kamarádem a průvodcem světem učení cizího jazyka. Člověk, který umí děti pro učení nadchnout, zohlednit různé učební styly jednotlivých děti, atd.

Všechna tato kritéria naše kurzy pro děti a mládež bezesporu splňují.

Naším cílem je děti nadchnout nejen pro učení angličtině, ale pro učení vůbec. Stejně tak, jako jim poradit a naučit je, jak na učení, protože věříme, že to má obrovský smysl. Studentům chceme ukázat, jak studovat nejen cizí jazyk efektivně.

Respektujeme, že každá věková skupina má svá specifika, že například děti předškolního věku mají ještě omezenou schopnost soustředit se na určitou „předepsanou“ látku, a proto se naprosto přirozeně inspirujeme a řídíme i tím, co naše žáky a studenty baví.

Víme také, že mechanicky a drilem získané znalosti mají v reálném světě omezenou možnost uplatnění.

Jako maminka malých dětí dobře vím, že je pro rodiče radost, když se děti věnují tomu, co je opravdu baví. Osobní zkušenosti s výukou různých typů studentů mě neustále přesvědčují o tom, že to, co já osobně považuji při výuce za naprostou samozřejmost, samozřejmostí ve výuce někdy ještě stále není.

Možná i trochu troufale bychom proto některým dětem a studentům chtěli tak trochu vynahradit to, co jim při výuce ve škole stále chybí. Chceme ukázat, že se dá učit jinak, že učení může opravdu bavit.

Pokud se na kurz angličtiny díváte jako investici do Vás samotných nebo popřípadě do Vašich dětí a kurz přinese očekávané výsledky, pak se vám vaše investice mnohonásobně vrátí. A pocit, že jste to už konečně dokázali a ještě Vás to bavilo, za to určitě stojí.

Pokud si myslíte, že jsou naše jazykové kurzy to, co hledáte, budeme se na Vás těšit!

Za tým jazykové školy S.M.A.R.T.

Mgr. Markéta Fišerová